Vítězný vstup kluků U13 do finálové části OP

Kategorie U13 zahájila svou finálovou část OP jižních Čech ve skupině F1, soupeři nám jsou BK Strakonice a BK Lions J.Hradec.
Úvodní dvojutkání se odehrála na horké půdě Strakonic, kam se nejezdí pro snadná vítězství, což se potvrdilo na hřišti i tentokrát. Naši kluci museli bojovat od začátku až do konce obou utkání, jak v obraně, tak i v útoku, kde jsme se prosazovali proti odstupované a zatažené obraně jen důraznými nájezdy a důslednými proběhy po kombinační a aktivní hře celé pětice hráčů.

V prvním utkání se na začátku projevilo brzké ranní vstávání a 1,5 hod. ztrávené na cestě v autě. Pomaleji jsme se rozjížděli a až od 5. minuty odskočili soupeři na 6-ti bodové vedení po první čtvrtině, které jsme do poločasu navýšili na 9 bodů. Nebylo ale vyhráno, o vítězství jsme museli bojovat ve vyrovnaném druhém poločasu až do samého závěru utkání.
Ve druhém utkání nám opět nevyšel úvod, chyběl pohyb a kombinace v útoku, v obraně jsme nechávali hodně prostoru ve vymezeném území vyššímu soupeři, což vyústilo ve vedení soupeře o 2 body po 1. čtvrtině. Ve 2. čtvrtině se kluci ale vzchopili, díky celoplošné nátlakové obraně jsme měli více zisků míče a z toho pramenili rychlé protiútoky a lehké koše, vyústěním této aktivity bylo zasloužené poločasové vedení o 15 bodů. Ve druhém poločasu jsme nejprve mírně naše vedení ztratili, aby jsme opětovným tlakem v obraně a úspěšným zakončováním jak rychlých, tak i postupných protiútoků zaslouženě vyhráli o 20 bodů. Obě velice kvalitní utkání nám ukázala, že pozorná a aktivní nátlaková obrana společně s aktivitou a týmovou kombinací v útoku jsou cestou, kterou je potřeba jít a v tréninku na nich pracovat.

BK Strakonice : BK SOJKY Pelhřimov  34 : 43 (15:24)

BK Strakonice : BK SOJKY Pelhřimov  30 : 50 (13:28)

body v utkání:
Daniel K. 9b. (2/1), Luba D. (1x za 3) a Kuba L. (2/1) po 5b., Karlos M. (2/2), Domča T. (2/0) a Aleš Z. po 4b., Ivoš R. (2/1) 3b., Nachy, Pája Dv. , Ondra Pl. a Kája T. po 2b., Honza F.1b. (2/1)

Daniel K 10b., Luba D. (2/2) a Kuba L. po 8b., Karlos M., Domča T. a Nachy (2/0) po 6b., Ivoš R., Ondra Pl. a Kája T. po 2b., Pája Dv., Aleš Z. a Honza F. po 0b.

Starší minižáci U13 – postup do dalšího kola kvalifikace o MČR

Suverénně si počínali naši starší minižáci v prvním kole kvalifikace o MČR, které se bude konat na začátku května v Pelhřimově. Dvě vysoká vítězství nad Pískem a především předvedená hra v prvním utkání se museli líbit a položili základ ke splnění výkonnostního cíle tohoto družstva pro tuto sezónu – tím je postup na domácí MČR v Pelhřimově.

BK Pelhřimov

Sršni Písek

88 : 21 (29:4,52:12,64:16)

Výborný vstup do utkání, kdy jsme výbornou obranou a nápaditým útokem nenechali nikoho na pochybách, kdo bude pánem tohoto utkání. V podobném duchu pokračovala i naše druhá sestava a výsledkem bylo poločasové vedení o 40 bodů. Zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce a prakticky rozhodli o našem postupu do dalšího kola kvalifikace o MČR.

BODY v utkání: Láš J. a David L. – oba 16, Turek D. 15, Kolbl D. 10, Zadražil A. a Fuxa M. 8, Plášil O. 6, Dvořák P. 5, Torner K. a Franěk P. – oba 2

Sršni Písek

75 : 33 (16:6,34:9,56:17)

Druhé utkání již tak pohledné nebylo, nedařilo se nám proměňovat jasné šance a náš pohyb nebyl tak aktivní, jako v prvním utkání a výsledkem byla hra plná osobních soubojů. To více vyhovovalo houževnatému soupeři, který se rval o každý míč. Náš tým nakonec opět vysoko zvítězil.

BODY v utkání: Láš J. 16, Fuxa M. 14, Turek D. 13, David L. 8, Dvořák P. a Zadražil – oba 4, Plášil O. a Forejt J. – oba 3, Kolbl D. a Skořepa 2 ,

OP U13 – 2 domácí výhry

Dvě jasné výhry jsme si připsali v dalším kole nadstavbové části kategorie U13. Postupně se nám vyprazdňuje marodka a na výkonech je to znát. Strakonicím jsme nadělili stovku a Č.Budějovice je taková klasika – v CB nás čeká soupeř v plné sestavě, na venkovní zápas přijede skupina 8 lidí – je to škoda, protože jsme se těšili na kvalitní zápas – takto jsme si i zde s chutí zastříleli, na druhou stranu při vedení o 30 a více bodů je to s motivací k plnému nasazení slabší – na tom musíme zapracovat.

BK Sojky Pelhřimov

SKB Strakonice

Tigers Č.Budějovice

104:18 (25:5, 49:9,78:16)

78:20 (20:2, 37:4, 57:12)

BODY v utkáních: David L . 36, Láš J. 33 , Kolbl D. 28, Musil K. 23 , Plášil O. 18 , Fuxa M. a Rizák I. 17, Franěk 4, Forejt 2

Po špatném výkonu první prohra U13 v OP

OP U13

Dalším kolem oblastního přeboru kategorie U13 pokračovali chlapci BK SOJKY PE tentokrát na jihu Čech v Č.B. proti domácímu týmu a týmu ze Strakonic. Proti Tigers Č.B. jsme v prvním poločasu vedli až o 7 bodů, kdy se nám dařilo proměňovat snadné koše a v obraně jsme stačili zastavovat rychlé protiútoky domácích. Ve druhém poločasu se nám přestalo dařit na útočné polovině, málo pohybu a neúspěšná střelba a v obraně jsme propadali v nabírání hráčů a zastavování rychlých protiútoků soupeře, Tigers byli tentokrát o trochu lepší a šťastnější v koncovce utkání, zaslouženě vyhráli. Nejlepším hráčem hostů byl Dřevikovský se 16b.

Ve druhém utkání proti chlapcům z SKB Strakonice to již bylo o mnoho lepší, kdy jsme si mezi utkáními museli v šatně důrazně říci, jaký basketbal chceme hrát. Nátlakovou celoplošnou obranou jsme měli mnoho zisků, z nichž jsme dávali snadné koše., čemuž odpovídalo již poločasové vedení o 32 bodů. Za výkon v tomto utkání již můžu kluky pochválit.

BK SOJKY Pelhřimov

61 : 68 (40:33)

92 : 39 (52:20)

BODY v utkání : Musil K. 14, Kölbl D. 11 (2/1), David L. 10, Fuxa M. 7 (2/1), Plášil O. (2/2) a Dvořák P. po 6, Zadražil A. 5 (1x za 3), Franěk P. 2 (2/0), Rážek, Forejt, Torner a Hron 0b. trestné hody celkem 10/4

BODY v utkání : David L. (2/2) a Plášil O. (4/2) po 20b., Musil K. 12, Fuxa M. 10 (4/2), Kölbl D. 8, Rážek D. 7 (2/1), Dvořák P. 6, Zadražil A. 4, Torner K. 3 (2/1), Forejt J., Hron F. a Franěk P. 0b., trestné hody celkem 14/8

OP U13

Závěrečný turnaj základní skupiny OP kategorie U13 sehrála naše družstva chlapců a dívek v J. Hradci. Stejně jako v předchozích utkáních chlapci nezaváhali a bez porážky vyhráli základní skupinu, naopak děvčata obě utkání prohrála, nicméně jejich výkon se neustále zlepšuje.

BK SOJKY Pelhřimov dívky

66 : 27 (33:6)

BODY v utkání : : David L. 17 (1x 3b.), Kölbl D. (3/1) a Zadražil A. (1x 3b.) po 13,

Fuxa M. 9 (4/3), Láš J. 6 (2/0), Franěk P. 4, Rizák I. a Musil K. po 2, Forejt J. 0b.,

trestné hody celkem 9/4

BK LIONS J.Hradec

23 : 47 (8:21)

BODY v utkání : Musil K. 18, David L. 16, Fuxa M. 14, Zadražil A. 10, Láš J. 4 (3/2),

Rizák I. a Dvořák P. po 2, Forejt J. a Franěk P. 0b., trestné hody celkem 3/2

Podzimní turnaj mladých basketbalistů v Pelhřimově

Víkend patřil v pelhřimovských tělocvičnách turnajům mladých basketbalistů U15 (rok 2000 a ml.) a U13 (2002 a mladší). Poprvé v historii se jednalo o turnaj mezinárodní – v kategorii U13 přijela Alba Berlín. V sobotu a v neděli se na palubovkách představilo celkem 8 družstev včetně týmů BK Sojky Pelhřimov. Celý turnaj proběhl za podpory rozvojového fondu Města Pelhřimov. A jak si naše družstva vedla ??

KATEGORIE U15 – ročník 2000 a mladší

Vrcholem celého turnaje byl finálový zápis mezi domácími SOJKAMI a týmem USK Praha. Zápas přinesl špičkový žákovský basketbal, který se rozhodl až v závěrečné čtvrtině, kdy družstvo USK strhlo vítězství na svoji stranu. Domácí tak po předchozích výhrách nad Sršni z Písku a BK Klatovy obsadili velmi pěkné 2.místo. Štěpán Kostka a Alan Rufer byli vybráni do ALL Stars turnaje.

Konečné umístění je určitě povzbuzením před premiérou v žákovské lize o víkendu 20-21.9 – soupeři budou SAM Brno a Slavia Kroměříž.

Body v turnaji:

Plášil D. 39, Jirků F. 34, Kostka Š. 30, Rufer A. 28, Fuxa F. 17, Franc M. 16, Kočí V. 12, Láš M. 12, Nacházel. D. 4

KATEGORIE U13 – ročník 2002 a mladší

Všechny utkání této kategorie byla velmi vyrovnaná, vítězství v turnaji vybojovalo družstvo Alba Berlín, které jako jediné neprohrálo. Domácí tým sahal po druhém místě, které by mu zaručila prohra s Pardubicemi o méně než 7 bodů. To se nakonec nepovedlo a tak domácí obsadili čtvrté místo. Byla to, ale velmi dobrá příprava a kvalitní zápasy. Kostra tohoto mužstva bude v této sezóně hrát ligu U14. Ondřej Plášil byl vybrán do ALL Stars turnaje.

2

Láš J. 29, Dáňa 21, Turek D. 17, Plášil O. 14, Musil 14, ,Kolbl D. 13, Vondrák V 11, David L. 11 , Zadražil 10, Dvořák P. 7, Fuxa M. 6, Torner K., Kubík M. 2

Vyhodnocení nejlepších hráčů soupeře:   Komentář:
Houser M.   V sobotu proběhla kvalifikace o předkolo MČR kat. U13, tentokrát na neutrální půdě v Táboře, kde jsme si s lítostí hned při vstupu do haly připomněli tragickou dopravní nehodu baskeťáků z J.Hradce. V utkání se Sršni z Písku jsme dobře bránili s aktivním napadáním soupeře po celém hřišti, na útočné polovině se nám dařila kombinační hra s úspěšným zakončováním. Bodově jsme do hry nepustili útočnou sílu podkošového hráče soupeře, nám se naopak opory prosazovali. Utkání bylo odehráno ve velmi korektním duchu a dobře odpískáno dvojicí rozhodčích. Prvním vítězstvím jsme dobře vykročili k našemu cíli, postupu do předkola MČR. Kluci odvedli kolektivní výkon na vysoké úrovni. L.D.

Celkem 18 101 1 8 2

Sýkora   V našem druhém utkání s týmem BSK Č.B., který překvapivě porazil Sršně z Písku, jsme se tedy utkali o celkové vítězství v rámci kraje. Již po první čtvrtině bylo ale rozhodnuto, náš tým vletěl na soupeře a postupně navyšoval skóre až na rozdíl 29 bodů. Celé utkání jsme odehráli s velkým přehledem a do střelecké listiny se zapsalo všech 14 hráčů, když ten nejmladší, Ondra Plášil, vstřelil pověstnou stovku! Kluci gratulujeme a nyní již jen tyto výkony opakovat i v dalším průběhu sezóny. V termínu 26.-27.4.2014 nás čeká předkolo MČR nejlepších 16-ti týmů v rámci ČR. L.D.

Celkem 3 31 3 14 4

Rangl 22 b.   V neděli jsme vyjeli k utkáním nadstavbové skupiny OP JČ v kategorii U13+U14mix do Tábora. V prvním poločase prvního utkání jsme ještě drželi krok s domácím družstvem, kdy se nám ještě dařilo ubránit hráče soupeře a v útoku jsme nedělali tolik nevynucených chyb. Ve druhém poločase jsme bohužel kazili hodně přihrávek, čímž jsme pouštěli soupeře do rychlých protiútoků a lehkých zakončení, ve čtvrté čtvrtině jsme dokonce prohráli úsek hry 0:17.

Celkem 19 41 2 14 9

Šourek 8 b.   Do druhého utkání jsme vstoupili důrazněji v obraně a aktivněji se snahou o rychlý přechod do útoku a kombinační hru s větším pohybem hráčů, což se nám po většinu utkání dařilo. Výsledkem bylo vedení v poločase o 10 bodů a i celkové vítězství po bojovném a kolektivním výkonu 41:37. V závěrečné čtvrtině jsme odolali tlaku domácích a s přehledem zvládli koncovku utkání.

Celkem 8 88 1 11 5

Zoch B.   V neděli na naši palubovku ve sportovní hale přijelo oslabené družstvo (jen 7 hráčů) ze Strakonic pod vedením zkušeného trenéra M.Jandy. Naši hráči dávali od samého začátku jasně najevo, že naše herní převaha je nejen na útočné polovině, ale i svým důrazem a tlakem na soupeře v obraně po celém hřišti. Zasloužené vysoké vítězství domácích Sojek. Dále musím vyzdvihnout velice dobrý výkon mladého tandemu rozhodčích J.Turka a N.Soukupové.

Celkem 6 80 0 3 2

Zoch B.   Do druhého utkání po vložené hře 3x3 jsme vstoupili opět důrazně v obraně a aktivně se snahou o rychlý přechod do útoku, což se nám po většinu utkání dařilo. Do střelecké listiny se zapojilo všech 9 domácích hráčů.

Celkem 9 79 1 14 5

Lexa   V sobotu jsme zavítali na palubovku BSK Č.Budějoovice, se kterým jsme se letos utkali v kategorii U13 již podruhé. Vstup do utkání mělo lepší domácí družstvo, když se ujalo vedení 12:4, do poločasu jsme ale skóre otočili o jeden bod v náš prospěch zlepšeným přechodem na útočnou polovinu, vedení jsme postupně navyšovali do poločasu na 39:17. I ve druhém poločase se nám dařilo soupeře nepouštět do lehkých zakončení a my jsme pokračovali v dobré útočné kolektivní hře. Zasloužené vítězství po velice dobrém výkonu celého družstva.

Celkem 17 55 0 16 3

Lexa   Do druhého utkání po vložené hře 3x3 jsme vstoupili nedůrazně v obraně a nepozorně v útoku, asi pod dojmem vysokého vítězství z prvního měření sil, si naši hráči mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou, o těsné vítězství jsme museli bojovat až do samotného závěru, kdy jsme lépe zvládli koncovku utkání a vezeme další dody do tabulky oblatního přeboru.

Celkem 15 73 1 10 2

Procházka Jakub   Posíleni o dva hráče oproti sobotním domácím utkáním jsme vstoupili do utkání mnohem lépe. Od samého začátku jsme byli na hřišti důraznější pod oběma koši. Dobře jsme bránili a vyráželi do rychlých protiútoků, které se nám dařilo zakončovat. Příležitost opět dostali všichnoi kluci a každý si odvedl to svoje. Nutno rovněž podotknout, že soupeři chyběl jejich nejlepší hráč, ale to nic nemění na faktu, že kluci tenhle zápas poctivě odmakali.

Celkem 13 75 0 13 5

Procházka Jakub   Po vložené hře 3na3, ve které jsme zvítězili, jsme nastoupili k druhému utkání. A opět se od samého začátku projevovala naše větší síla pod košem, kdy jsme byli schopni si doskočit nepovedené střely a následně skórovat. Zápas měl v podstatě stejný průběh jako ten první a dovedli jsme ho v poklidu k vítězství o více než 20 bodů.

Celkem 11 24 0 14 4

Boukal Jan   Do dalšího kola OP JČ vstoupilo družstvo BK SOJKY Pelhřimov kat. U13 proti Lions J.Hradec U14 s respektem, v obraně jsme nestačili rychlostí a důrazem, v útoku jsme byli málo aktivní a nepřesní, do střelecké listiny se zapojilo jen pět hráčů a celkové skóre 24 bodů není nijak lichotivé. Zasloužené vítězství hostujícího družstva.

Celkem 12 48 0 4 2

Boukal Jan   Do druhého dopoledního utkání naši hráči vstoupili již bez respektu k věkově staršímu a fyzicky vyspělejšímu soupeři, což se ihned projevilo ve vývoji skóre. Do střelecké listiny se na rozdíl od prvního utkání zapojilo podstatně více domácích hráčů, vyzvihujeme bojovnost celého družstva v obraně a aktivitu v útoku. Do pondělní odvety v J.Hradci pojedeme s cílem poprat se o ještě lepší výsledek a pokusit se vyhrát alespoň jedno utkání.

Celkem 7 54 1 13 5

Bartošek J. 23b. V prvním poločase prvního utkání jsme na věkově staršího a výškově vyspělejšího soupeře vlítli bez respektu a basketbalovou chytrostí a rychlostí jsme šli do vedení v poločasu 36:18, ve druhém poločasu soupeř stahoval náš náskok hlavně zisky pod oběma koši, ale zasloužené vítězství 54:51 patřilo našemu družstvu mladých SOJEK. Gratulujeme za bojovnost a nasazení.

Stavy čtvrtin pouze domácí družstvo:

Stav 1. čtvrtiny 14:4   1. rozhodčí Janda P.
Stav 2. čtvrtiny 22:14   Hodnocení
Stav 3. čtvrtiny 9:15
Stav 4. čtvrtiny 9:18   2. rozhodčí Janda M.

Celkem 9 45   24 11

Bartošek J. 19b. Ve druhém utkání soupeř toužil po vítězství a na hřišti hráli jeho tři nejlepší hráči jen s krátkodobým střídáním, což se projevilo hlavně v prvním poločasu, kdy jsme prohrávali již 18:33, ve druhém ale kluci zabojovali a náskot stahovali až na rozdíl 7 bodů, druhý poločas vyzněl v náš prospěch 27:13, celkově jsme prohráli po boji 45:56, když jsme do zápasu zapojili všechny hráče z lavičky. Střelecky táhnul tým Daniel Plášil.

Stav 1. čtvrtiny 7:19   1. rozhodčí Janda P.
Stav 2. čtvrtiny 11:14   Hodnocení
Stav 3. čtvrtiny 17:11
Stav 4. čtvrtiny 10:12   2. rozhodčí Janda M.