Národní Finále nejmladších minižáků U11 v basketbale

Ostrava 25.-27.4.2014 – 2. místo!!!!!!!

V termínu 25.-27.4.2014 se náš tým nejmladších minižáků účastnil vrcholu sezóny a to Národního finále nejmladších minižáků, které se konalo v Ostravě. Na turnaj 12-ti nejlepších týmů v ČR jsme odjížděli plni očekávání a z ohledem na výsledky na turnaji v Plzni s pocitem, že bychom mohli bojovat o přední příčky a vylepšit tak loňské umístění našeho týmu (5. místo na NF konaném v Pelhřimově). Nakonec se nám to povedlo a chyběl opravdu kousek k příčce nejvyšší.

Ve skupině jsme se utkali postupně s týmy BC Vysočina a Kondoři Liberec. První utkání proti týmu BC Vysočina, bylo typické první utkání v turnaji. Z naší strany velmi nervózní, ale naštěstíí z dobrým koncem pro nás. Druhé utkání už bylo o něčem jiném a jednoznačně jsme soupeře z Liberce přehráli.

Ve čtvrtfinále nás čekalo domácí družstvo Snakes Ostrava. Klucii pokračovali ve velmi dobrém výkonu a od začátku utkání nebylo pochyb o našem vítězství. Pohodu z tohoto utkání jsme si přenesli i do semifinále, které bylo z naší strany na turnaji nejlepší a houževnatého soupeře z Litoměřic jsme dokázali porazit o více než 30bodů. Poslední překážkou za zlatem byl tým BK Pardubice. Bohužel nám v tomto utkání scházel větší klid při zakončování. Soupeř rovněž využil našich chyb v obraně a dokázal nás porazit o 5bodů.

Družstvo se na turnaji prezentovalo výborným minibasketbalem s důraznou obranou po celém hřišti, rychlým přechodem do protiútoku a kombinační hrou což oceněli i trenéři ostatních družstev a také pořadatelé, kteří zvolili nejlepším hráčem turnaje Daniela Kölbla a do All-Star turnaje zařadili Luboše Davida. Ale samozřejmě je třeba potřeba pochválit všechny hráče, kteří odevzdali v každém zápase maximum a patří jim za to velký dík. Samostatnou kapitolou pak jsou naši fanoušci, kteří nás přijeli do Ostravy povzbuzovat. Ti byli vždy naším šestým hráčem, takže díky moc!!!!!!!!!

Doufejme, že kluky tento úspěch povzbudí a naváží na své výkony příští týden v Klatovech na NF U12. Rovněž bych chtěl poděkovat klukům z Písku, kteří velmi rychle zapadli mezi naše kluky a dokázali předvádět na hřišti výborné výkony.

Body v turnaji:

Kölbl D. 87, David L. 61, Láš J. 46, Dvořák P. 35, Plášil O. 34, Zadražil A. 31, Voith Jan 29, Voith K. 18, Hejl D. 16, Arnican F. 10, Kračman J. 9, Rizák I. 6, Dvořák L. 5, Franěk P. 3, Forejt J. 0

Konečné pořadí:

1. BK Pardubice 2. BK SOJKY Pelhřimov 3. BŠ Praha 4. BK Slavoj Litoměřice

Vítězství U11 proti BK Strakonice 13.4.2014.

Vyhodnocení nejlepších hráčů soupeře:   Komentář:
    V posledním utkání OP U11 jsme narazili na družstvo děvčat ze Strakonic. A myslím, že to byla dobrá prověrka před nadcházejícím Národním finále v Ostravě. Holky praktikují běhaví basketbal a nebojí se jít do žádného souboje. Úvod utkání nás zastihl v dobré formě a kvalitní prací v obraně jsme získávali míče a dávali lehké koše a tak byl stav po 1.čtvrtině 30:5. V nastoleném trendu jsme pokračovali s menšími výkyvy po celý zápas a tak se zrodilo celkem jasné vítězství o více než 50 bodů. Velmi dobře se zapojovali všichni hráči a tak bylo k vidění několi velmi pohledných akcí v útoku ale i kvalitní práce v obraně.

Celkem 6 66 0 19 8

V dalším kole OP naše družstvo U11 nastoupilo v Písku proti místní Sršňům a určitě jsme jim chtěli oplatit domácí porážku. A opravdu od samého začátku jsme na soupeře vlétli a bylo nás doslova plné hřiště. Výbornou obranou jsme soupeře nepouštěli do zakončení a nám se naopak dařilo po ziscích rychle skórovat. Výsledkem bylo jasné vítězstí v 1.čtvrtině 20:4. Po zbytek zápasu se nám dařilo stále praktikovat dobrou celoplošnou obranu a rychlý přechod do protiútoku. Do zápasu se opět zapojili všichni hráči a každý si odvedl svoje jak v obraně tak i v útoku.

Celkem 11 130 0 4 2

V dohrávce utkání proti našemu B týmu jsme po dlouhé době nastoupili téměř kompletní a bylo to na předvedené hře znát. Od samého začátku jsme holky přitlačili v obraně a získávali míče ještě na útočné polovině. Z toho pramenilo množství jednoduchých košů. K vidění byly, ale i pohledné akce hoď a běž a nebo rychlý přechod do útoku. Nakonec jsme v zápase dosáhli i populární 100-ky.

Celkem 12 56 0 8 2

K dalšímu utkání finálové části U11 jsme zavítali do Strakonic. Proti dívkám to byl klasický zápas plný běhání a tvrdých obran. Našim hráčům se ale dařilo dobře kombinovat v útoku a po pěkných akcích skórovat. Do hry opět zasáhli všichni hráči. U některých je ale potřeba pořád pracovat na správném postavení v obraně a rychlejších reakcích na situace na hřišti.

Celkem 4 24 0 15 4

Hejl   V dalším utkání finálové skupiny kategorie U11 jsme přivítali družstvo Písku. Do utkání jsme nevstoupili dobře a od samého začátku bylo jasné, že v utkání budeme tahat za kratší konec. A bylo tomu opravdu tak. Celým zápasem nás provázely problémy v obraně. Pro většinu hráčů je problém dodržovat správné postavení v obraně, kdy svého hráče nestuále pronásledují z uctivé vzdálenosti. Místo abychom bránili hráče bráníme míč a pak se divíme kde náš hráč je. Co se týče útoku tak na ten by nám stačilo hřiště na šířku šestky, protože to je přesně ten prostor po kterém se pohybujeme. Na druhou stranu i takové zápasy jsou dobré k tomu aby si každý uvědomil jak na tom je a co je třeba zlepšit v tréninku. V následném utkání 3na3 jsme rovněž na soupeře nestačili.

Celkem 11 84 0 28 14

V neděli jsme zavítali na palubovku soupeře z Písku. Jednalo se o utkání kvalifikace na NF U11, které se bude konat v Ostravě. Od samého začátku bylo jasné, že kluci se chtějí po dvou letech do Ostravy vrátit a do utkání vlétli jako správné sojky. Soupeře jsme přehrávali dobrou obranou a rychlým přechodem do protiútoku. Prostor dostali všichni hráči a výsledkem bylo jednoznačné vítězství o více než 60 bodů.

Celkem 8 112 0 46 24

Po krátké pauze jsme nastoupili do druhého utkání. Trochu jsme zamíchali sestavou a parta, která nastoupila do první čtvrtiny byla asi ještě v šatně, protože soupeře bylo najednou plné hřiště a rezultovala z toho prohraná letošní první čtvrtina v poměru 12:17. Naštěstí druhá parta se stačila na lavičce probrat a na soupeře vlétla a převrátila výsledek na naši stranu (31:4). Po poločasové domluvě se i první parta probrala a svého soupeře ve třetí čtvrtině jasně přehrála. V poslední čtvrtině jsme soupeře ještě více přitlačili v obraně a výsledkem bylo vítězství v této čtvrtině 46:5. Celkově tedy jasný výsledek o 80 bodů, ale s velkým vykřičníkem v podobě první čtvrtiny. Je jasné, že nemůžeme proti žádnému soupeři vypustit ani minutu. Jinak velká gratulace k postupu a už se s vámi těším do Ostravy.

Mezinárodní Vánoční turnaj v basketbale –

Plzeň 27.-29.12.2013

Naše družstva U14 (ročník  2000 a mladší ) a U11 ( ročník 2003 a mladší) se zúčastnila výborně obsazeného mezinárodního turnaje v Plzni – celkem 58 týmů, z toho 20 ze zahraničí. Naše družstva v konkurenci týmů z Německa, Lotyšska, Slovinska, Litvy, Slovenska a z ČR vedla výborně.

KATEGORIE U11 – ročník 2003 a mladší

Naši nejmladší minižáci zahájili turnaj velmi dobrým výkonem a přesvědčivým vítězstvím s jedním z favoritů turnaje týmem BK Klatovy, což se nakonec i potvrdilo, protože s týmem Klatov jsme se následně utkali i ve finále. Druhé i třetí utkání naší skupiny proti týmům z Těrchové a ze Strakonic vyznělo také ve prospěch týmu našich mladíků. Ve čtvrtfinále jsme narazili na mladý začínající tým Tygrů z Prahy, čemuž odpovídal i vývoj, konečný stav utkání a vysoký rozdíl ve skóre. V podobném duchu se odehrávalo i semifinále s hochy ze slovinského týmu KK Keleja, po dalším vítězství jsme se již těšili na finále, ve kterém jsme i podruhé na turnaji přesvědčivě přehráli BK Klatovy. Tým SOJEK šlapal jak dobře namazaný stroj. Turnaj byl dobrou přípravou (herně se zapojilo všech 14 hráčů, kteří se turnaje zúčastnili) na lednové kvalifikace o účast na Národních finále v kat. U11 a U12, do kterých jdeme s jasným cílem postoupit mezi nejlepší týmy ČR, kde nás čeká tým Sršni sokol Písek.

Konečné pořadí turnaje :

1) BK SOJKY Pelhřimov  2) BK Klatovy  3) KK Keleja (SVN)  4) SŠB Pardubice  5) Karpem Holýšov  6) Sršni Sokol Písek 7) BK Loko Plzeň  8) Tygři Praha 9) BK Strakonice  10) Tigers Č.Budějovice  11) DBaK Plzeň  12) BKM Žilina  13) DJK Würzburg (DE) 14) BKJ Těrchová (SK)

Láš J. 70, Dáňa M. 69, David L. 60, Dvořák P. 52, Kölbl D. 48, Plášil O. 40, Turek D. 37, Zadražil A. 36, Torner K. 24, Rizák I. 16, Franěk P. 6, Dvořák V. 2,  Dvořák L. 0, Kos M. 0

Luba David a Jakub Láš byli vybráni mezi nejlepší hráče a střelce celého turnaje.

Celkem 6 82 0 13 6

Janovský F.   K sobotním utkáním jsme zajížděli do Písku. Sestava byla velmi kombinovaná a nakonec odjíždělo jen 8 hráčů. Přesto jsme od samého začátku měli zápas pod kontrolou a v poklidu jsme si dokráčeli k vítězství. Kluci předváděli dobrou hru v útoku. Bohužel se ale nevyvarovali občasné ztráty koncentrace při plnění povinností v obraně.

Celkem 4 79 0 26 15

Marek   Druhé utkání se neslo ve stejném duchu jako první. Jen jsme měli trochu pomalejší rozjezd. Každý si ale v tomto zápase opět odvedl to své. Jen je třeba se soustředit na hru celé utkání a vyvarovat se občasných výpadků. Pro tuto kategorii to byl letošní poslední utkání. Tak doufám, že si užijete zápasové volno, hodně potrénujete a po novém roce se do toho opět vrhneme.

Celkem 14 114 0 7 2

Houserová   V dalším kole U11 jsme nastoupili proti družstvu z Jindřichova Hradce. Od samého začátku jsme dobře bránili a dobře přecházeli do rychlého protiútoku. Na hřiště se dostali všichni a každý si odvedl to své. Jen by to chtělo od zkušenějších hráčů občas větší zapálení do hry.

Celkem 9 109 0 6 3

Houserová   V druhém utkán byl průběh utkání naprosto stejný jako v prvním utkání. Dařila se nám celoplošná obrana a z toho pak proměňovat snadné koše.

Celkem 4 62 0 6 4

Janouch 8b K dalšímu utkání v kategorii U11 jsme zavítali do Tábora. Do utkání jsme vstoupili dobře a po čtyřech minutách jsme vedli 10:0. Ovšem pak jsme nedokázali dát za zbytek čtvrtiny ani bod. Od druhé čtvrtiny se již hra zlepšila a výsledkem byla výhra téměř o 40 bodů. V zápase se dobře prosazovali i naši začínající kluci.

Celkem 3 67 0 2 1

Veselý 4b Po vloženém zápasu 3na3, ve kterém opět dostali větší prostor začínající kluci jsme nastoupili ke druhému utkání. První dvě čtvrtiny to bylo opět trošku vlažnější, ale po přestávce jsme konečně začali s lepší obranou což se projevilo i na výsledku. V průběhu 2. poločasu jsme kluky, kteří začínají dali dohromady a proti stejně nezkušeným protivníkům podali výborný výkon. Své minuty vyhráli nakonec 14:12 což je velmi potěšující zpráva.

Celkem 15 110 0 14 6

Hejl 12b Další utkání naši nejmladší minižáci sehráli proti družstvu z Písku. První čtvrtina byla trochu vlažná, ale od druhé čtvrtiny už se naše družstvo rozjelo ke standartnímu výkonu. Velmi potěšující byl výkon našich nováčků, kteří se nejen zapojují v obraně, ale už i v útoku a dostávají se do zakončení. Pochvalu zaslouží i zkušenější hráči, kteří se je snaží najít přihrávkou. Do týmu se dobře zapojil i nový hráč David Horák.

Celkem 10 109 0 13 3

Hejl 14b Po vložené hře 3na3, ve které dostali šanci naši začátečníci se hrálo druhé utkání. Ve složení pětic jsme udělali drobné změny a od samého začátku jsme měli jasně navrh. Výsledek utkání byl velmi podobný s tím prvním. O to víc je potěšující, že v tomto utkání dostali naši nováčci ještě více prostoru a poradili s tím velmi dobře. Tak jen vytrvat v dobré docházce na tréninky a zlepšení se určitě zase dostaví.

Celkem 15 77   16 9

Primak Vladan   K prvnímu nedělnímu utkání v kategorii U11 jsme nastoupili proti týmu z Jindřichova Hradce. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, aktivně v obraně a kombinačně v útoku. I ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v kombinační hře a přehrávali soupeře, výsledek poločasu vyzněl 42:16 pro mladé SOJKY z Pelhřimova. Druhý poločas byl poznamenán nepozornostmi v naší obraně, kdy nám soupeř snadněji utíkal do rychlých protiútoků. V zápase dostali příležitost i naši benjamínkové, kteří se s tím vypořádali velmi dobře a někteří se zapsili i do střelecké listiny. Zasloužené vítězství v poměru 77:35 ve prospěch pelhřimovského družstva.

Celkem 20 101   12 3

Primak Vladan   Ve druhém utkání už byl výkon dobrý po celý zápas nejen v útoku, kdy jsme supeři uštědřili 101 bodů, ale i v obraně. Soupeře jsme dokázali přitlačit na jeho polovině a velkým počtem zisků jsme zaznamenávali lehké koše. Do zápasu opět nastoupilo všech 13 hráčů. Mezi prvním a druhým zápasem se odehrálo vložené utkání 3x3. I v tomto měření jsme dokázali zvítězim poměrem 8:4. Zatím se jedná spíše o zpestření přestávek mezi zápasy, ale uvidíme jak se v průběhu sezony tato soutěž projeví. Každopádně zde dostávají další příležitost naši začátečníci.

Celkem 15 95   7 3

První utkání odehráli i naši nejmladší minižáci. K utkání jsme nastoupili z důvodu souběhu utkání U13 v nekompletní sestavě, ale od začátku nebylo o vítězi žádných pochyb. Dobrou obranou a kombinační hrou jsme jasně převyšovali soupeře. Velmi dobře si vedli i naši nováčci.

Celkem 10 104   11 4

Po vložené hře 3na3, kterou jsme také vyhráli jsme nastoupili k druhému utkání. Doplněni již o další 2 hráče a bylo to od samého začátku znát. Opět velmi dobrou kombinační hrou a rychlým protiútokem (do kterého se zapojovali již všichni hráči) jsme dokráčeli k jasnému vítězství a i k pokoření sto bodové hranice. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží všichni hráči, kteří nastoupili.

Stav 1. čtvrtiny 28:9   1. rozhodčí Beran
Stav 2. čtvrtiny 26:7   Hodnocení
Stav 3. čtvrtiny 24:12
Stav 4. čtvrtiny 26:8   2. rozhodčí Kučera